Stosunki EU-Ukraina w świetle umowy stowarzyszeniowej

Informacje o uczestnikach Konferencji:

Parlament Europejski: 
– dr Jacek Saryusz-Wolski, polski polityk, pierwszy pełnomocnik Rządu RP ds. integracji europejskiej i pomocy zagranicznej, obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego;
– Paweł Zalewski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący komisji ds. integracji gospodarczej i harmonizacji prawa ze standardami prawa unijnego i politykami UE w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego EURONEST, a od 1 kwietnia 2011 r. Koordynator Relacji Międzynarodowych w Radzie Koordynacyjnej przy Ministerstwie Rolnictwa Ukrainy.

Ukraina:
– J.E. Markiyan Malskii, Ambasador Ukrainy w Polsce;
– Mirosław Rowicki, Redaktor Naczelny „Kuriera Galicyjskiego”.

Województwo Podkarpackie:
– Małgorzata Chomycz – Śmigielska, Wojewoda Podkarpacki;
– Sławomir Miklicz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Moderator:
– Marek Cynkar – korespondent Polskiego Radia Rzeszów.


Uwaga! Wszystkie osoby, które nie otrzymały zaproszeń, a są zainteresowane wzięciem udziału w pierwszym dniu Konferencji, proszone są o kontakt z rzeszowskim biurem poselskim Elżbiety Łukacijewskiej
Tel.: (17) 852 32 04
karolina@lukacijewska.pl.

 

9 października 2012:
Drugi dzień Konferencji skierowany będzie jedynie do studentów z Ukrainy i podkarpackich uczelni. 18 przedstawicieli polskich oraz ukraińskich uczelni wyższych weźmie udział w warsztatach z zakresu prowadzenia negocjacji oraz wypracowania rozwiązań problemów międzynarodowych z wykorzystaniem metodologii stosowanej przez British Council* w programie „Empowering European Citizens”.

* – British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią, a innymi krajami. Instytucja jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie. British Council realizuje swoje cele w wielu obszarach. Polska placówka prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych.

Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, których celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie.

Partnerzy Instytucjonalni: Grupa Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, Europe for Citizens Programme, British Council, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Patroni medialni: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Kurier Galicyjski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X