Spotkanie prezydentów Polski, Ukrainy i Węgier

Spotkanie prezydentów Polski, Ukrainy i Węgier

Prezydenci Polski, Ukrainy i Węgier – Bronisław Komorowski, Wiktor Janukowycz i  János Áder spotkają się w piątek w Warszawie. W planach mają m.in. obejrzenie meczu Polska-Ukraina w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku.

– W trakcie wizyty przewidziane jest spotkanie trójstronne prezydentów Komorowskiego, Janukowycza i Adera, a także dwustronna rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy – zapowiedział prezydencki minister Jaromir Sokołowski w rozmowie z PAP. Głównym tematem rozmów – zaznaczył minister Sokołowski – będą relacje ukraińsko-unijne w kontekście realizacji przez Ukrainę warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w listopadzie w Wilnie.

W lutym w Wiśle Komorowski spotkał się z kolei z Janukowyczem i prezydentem Słowacji Ivanem Gašparovičem.

Temat Ukrainy i jej europejskiej perspektywy – mówił prezydencki minister – obok kwestii tarczy antyrakietowej i wiz dla Polaków był także tematem rozmowy prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem USA Joe Bidenem w poniedziałek w Rzymie.

Prezydenci Komorowski, Janukowycz i Áder obejrzą na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz Polska-Ukraina w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku w Brazylii.

Źródło: prezydent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X