Gra terenowa „Uliczkami Lwowa – Czarne złoto Ziemi Lwowskiej”

-a A+

VIII wiosenna edycja gry terenowej z cyklu „Uliczkami Lwowa” już za nami. W sobotnie majowe przedpołudnie na starcie gry przy ul. Parkowej 10 we Lwowie stawiło się siedem drużyn, biorących udział w imprezie o podtytule „Czarne złoto Ziemi Lwowskiej”.

Kolejne godziny uczestnicy spędzili rywalizując ze sobą na lwowskich uliczkach i placach z wykorzystaniem spostrzegawczości i wiedzy z zakresu historii o naftowej prosperity Lwowa i okolic z początku XX w.

Ostatecznie na mecie, mieszczącej się przy dawnej siedzibie spółki Akcyjnej „Gazolina”, jako pierwsza z prawidłowymi odpowiedziami zameldowała się drużyna „Magdusia” w składzie: Marta Duma, Wiktoria Bereza, Waleria Gonczarowa i Nadia Gryniw. Drugie miejsce zajęła drużyna weteranów naszej gry – „Masters” (Genadiusz Świdziński, Leon Gwozdecki, Adam Kulesza, Paweł Kwiecień). Na trzecim miejscu znalazła się drużyna „KMN” (Kazimierz Kosydor, Marta Zdanowycz, Nadia Kozak).

Imprezę, wzorem poprzednich edycji, zakończyliśmy integracyjnym spotkaniem, połączonym z rozdaniem nagród i pamiątkowych dyplomów na klubowym obiekcie organizatora gry LKS Pogoń Lwów. Był czas na tradycyjny grill i rekreację, podsumowania i snucie kolejnych planów oraz… wspomnienie smaku „Naftusi”.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie ciekawych zadań wykorzystanych w grze, dla Katarzyny Łozy i Marka Horbania; za graficzną oprawę imprezy przygotowaną przez Jarosława Sosnowskiego; za nagrody, koszulki, kubki i inne gadżety związane z imprezą, dla LKS Pogoń Lwów, krakowskich firm: APRIL Development,  AZAR.tech, tomaty.pl i indywidualnych darczyńców.

Witek Madej

Fot. archiwum Pogoni Lwów

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.