Pierwsza wygrana w sezonie Pogoni Lwów

-a A+

W pierwszym domowym meczu sezonu Pogończycy odnieśli zwycięstwo 2:0.

Rywal niebiesko-czerwonych Kordia z Murowanego po domowej przegranej z Łokomotiwem pragnęła zdobyć pierwsze punkty. Jednak Pogończycy dokładną grą w obronie i szybkimi atakami dominowali w niedzielnym meczu nie pozostawiając szans na punkty dla gości.

Juniorzy Pogoni Lwów (Fot. archiwum Pogoni Lwów)

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w pierwszych minutach drugiej połowy, gdy Kudryk wdarł się w pole karne Kordii i silnym strzałem w dolny róg bramki zdobył prowadzenie dla Pogoni. Po trzech minutach gry Pogoń mogła podwoić przewagę, jednak po strzale Podlesickiego, piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką. Za piętnaście minut do końca meczu Pogończycy zdobyli rzut karny, który udanie zrealizował Bojko.

Po dwóch spotkaniach Pogończycy zostali wiceliderami tabeli. Natomiast juniorzy Pogoni odnieśli kolejne zwycięstwo w sezonie, które pozwoliło wejść na pierwsze miejsce w tabeli.

Źródło: pogon.lwow.net

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.