Droga Krzyżowa ulicami Lwowa

-a A+

W Wielką Środę, 28 marca, w godzinach wieczornych mieszkańcy parafii rzymskokatolickich we Lwowie, wspólnie ze swymi duszpasterzami, uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta. Już tradycyjnie została przygotowana przez ojców franciszkanów konwentualnych.

Droga Krzyżówa rozpoczęła się po mszy św. celebrowanej o godz. 18 w bazylice metropolitalnej. Procesji modlitewnej przewodniczył arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki. Poszczególne rozważania męki Pana Jezusa prowadzili wierni z parafii lwowskich i przedstawiciele zgromadzeń zakonnych. Modlitwy i śpiewy odbywały się w języku polskim i po ukraińskim.


 
Uczestnicy Drogi Krzyżowej przeszli od katedrzy łacińskiej na Rynek, obok katedry ormiańskiej i dawnego kościoła dominikanów. Jedna ze stacji Drogi Krzyżowej odbyła się przed kościołem Matki Bożej Gromnicznej. Następnie od Kurii Metropolitalnej procesja ruszyła w kierunku sanktuarium św. Antoniego. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w kościele franciszkańskim młodzież prowadziła adorację Krzyża Świętego.

Konstanty Czawaga

Fot. Maria Basza, Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.