Jasełka we lwowskim podwórku

-a A+

W niedzielne południe, 16 grudnia, polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w starym podwórku przy ul. Strzelców Siczowych (d. 3 Maja) 11 we Lwowie.

W tym dniu Lwowski Instytut Bankowości Uniwersytetu Bankowości Narodowego Banku Ukrainy udostępnił to miejsce dla konkursu jasełek z udziałem dzieci i młodzieży ze Związku Polaków „Orzeł Biały”. Postawiono tam choinkę, piękną szopkę krakowską. Był też kiermasz charytatywny.

– Większość naszych członków przyszła tu z całą rodziną – powiedział prezes „Orła Białego” Sergiusz Łukjanenko. – Kontynuujemy polskie tradycje bożonarodzeniowe.

Nie zabrakło też zacnych gości. Nadchodzących Wesołych Świąt i udanego kolędowania życzył konsul RP we Lwowie Patryk Stelmach.

– Jestem bardzo uradowany widząc tę wspaniałą inicjatywę, która tutaj się zrodziła, cieszy mnie przede wszystkim jarmark dobroczynny, w którym uczestniczymy – powiedział.

Ks. Grzegorz Draus zachęcił wszystkich, by podzielić się opłatkiem.

– Fundacja banku ochrony środowiska sprezentowała nam książki i gry planszowe – powiedział Sergiusz Łukjanenko. – Zebraliśmy na kiermaszu 4368 UAH, które przekażemy do Domu Dziecka na Lewandówce we Lwowie.

Konstanty Czawaga
Fot. Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.