Mistrzostwa… w parzeniu kawy

Mistrzostwa… w parzeniu kawy

Mistrzostwa Ukrainy w parzeniu kawy odbyły się ostatnio w lwowskim hotelu „Dniestr”. Zwyciężczyni Natalia Ostapiuk z lwowskiej kawiarni „Świat kawy” będzie reprezentować Ukrainę na mistrzostwach świata w Wiedniu.

 

Mistrzostwa odbywały się dla specjalistów parzenia kawy w ekspresie – urządzeniu do parzenia kawy, – wyjaśnia narodowy koordynator kawowych mistrzostw Sergij Dorochow. – Dobry specjalista musi znać się na ziarnach kawy, samemu je obsmażyć, posiadać umiejętności late-artu – tworzenia wizerunków na powierzchni cappuccino. Każdy z uczestników ma 15 minut, w czasie których ma przygotować kilka napojów, w tym i firmowy”.

 

Zwyciężyła w tych zawodach Natalia Ostapiuk z lwowskiej kawiarni „Świat kawy”. Natalia będzie reprezentować Ukrainę na mistrzostwach świata, które odbędą się latem we Wiedniu.

„Wybrała dobry gatunek kawy na finał, – uważa sędzia zawodów Mykoła Hiupponen z Moskwy. – Kto przywiezie najlepszy gatunek kawy i dobrze odkryje jej smak – ten zostanie mistrzem. Natalia jest dobrym specjalistą. Jej autorski napój zadziwił jury. Już dawno reprezentanci terenów postsowieckich nie byli w finale mistrzostw świata. Mamy nadzieję, że Natalia przełamie tę passę”.

gazeta.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X