Rekrutacja na naukę do Warszawy

Rekrutacja na naukę do Warszawy

Fundacja – Międzynarodowy Instytut Edukacji ogłasza rekrutację młodzieży o polskich korzeniach z terenów państw, b. republik ZSRR do Polonijnego Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego KLASYK.

Fundacja najchętniej przyjmuje uczniów po 9 klasie – zdolnych i zmotywowanych do nauki. Brak znajomości języka polskiego nie jest przeszkodą. Pierwszeństwo w naborze mają osoby spełniające trzy kryteria: właściwa postawa, wystarczające zdolności, trudna sytuacja materialna.

Szkoła i Bursa znajdują się w Warszawie, przy ul. Matuszewskiej 20. Zostały powołane dla młodzieży, która chce się uczyć i studiować, poznać Ojczyznę przodków, rozwijać pasje artystyczne i sportowe nie zapominając o życiu duchowym, wszak:

 

Dobra na trzy części mądrzy rozpisują
Jedne w umyśle, drugie w ciele ukazują,
Trzecie z tej strony przychodzą, co szczęściem zwiemy
Wszystkich trzeba, jeśli żyć doskonale chcemy (Jan Kochanowski)

Jeśli chcesz spróbować swoich sił, być uczniem pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego od 1 września 2013 roku, stać się uczniem PLON „Klasyk” i domownikiem Bursy „Inter”, napisz na mail do koordynatora: rkorab.klasyk@gmail.com! Podaj swoje imię i nazwisko oraz miejsce urodzenia. W odpowiedzi dostaniesz kwestionariusz i konsultację dotyczącą rekrutacji.

Fundacja – Międzynarodowy Instytut Edukacji specjalizuje się w edukacji na rzecz młodzieży oraz nauczycieli języka polskiego z krajów b. ZSRR. Fundacja realizuje autorski, nowatorski program nauczania języka polskiego, którego celem jest przygotowanie do polskiej matury i studiów dziennych w Polsce. Prowadzi m.in. Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk” oraz Bursę „Inter”.

Strona internetowa szkoły:
www.plon-klasyk.pl

Prof. n. dr hab. Kazimierz Korab, prezes FUMIE
Bracka 18 m.
13, 00–028
Warszawa
tel. +48/22/827.12.18
www.fumie.pl
korab@fumie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X