„Czarujący Łajdak” znów we Lwowie

„Czarujący Łajdak” znów we Lwowie

W niedzielę 18 listopada 2012 roku Polski Teatr Ludowy zaprasza na przedstawienie „Czarujący Łajdak” według Pierre Chasnota. Spektakle odbędą się o godz. 12:00 i 16:00 w sali teatru w Wojewódzkim Domu Nauczyciela przy ul. Kopernika 42.

Wiktor Lafarowicz, odtwórca głównej roli, nie gra zbawcy, ani fatalnego mężczyzny. Jest raczej „małym chłopcem”, który za wszelką cenę chce dostać nową zabawkę, a przy tym nie ma odwagi rozstać się ze starymi, które były dla niego prawdziwymi trofeami. Kobieta-zabawka, wytwór jego wyobraźni staje się centrum wzruszającej komedii. W świątecznym salonie, na jubileuszu czarującego łajdaka, spotkały się jego dwie żony – pierwsza i druga.

Istnieje jednak kobieta, która zaraz zniszczy to szczęśliwe małżeństwo i idyllę obu żon. Być może tylko ona umie kochać, uświadamiając sobie beznadziejność tej miłości. Bohaterka rozumie, że nie jest ostatnią kochanką w życiu tego sześćdziesięcioletniego chłopaka-lowelasa. Żyje w przeczuciu nieuchronnego końca, chociaż jeszcze stara się zachować kochanka… iluzją miłości z wielką porcją humoru.

Gdy w tą historię wdziera się młoda dziewczyna, historia nabierze nowego zabarwienia…

Polski Teatr Ludowy we Lwowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X