Przegląd najnowszych filmów polskich

Przegląd najnowszych filmów polskich

Od 21 po 30 września br. konsulat generalny RP we Lwowie zaprasza mieszkańców i gości miasta na przegląd współczesnego filmu polskiego „Pod Wysokim Zamkiem 2012”.

W ciągu 10 dni można będzie obejrzeć 30 najlepszych polskich filmów, na ponad 80 seansach. Pokazom będą towarzyszyły spotkania z wybitnymi postaciami polskiej kinematografii, odczyty, panele dyskusyjne, wystawy i wieczory polskiej i światowej muzyki filmowej.

 

Każdy film będzie miał napisy po ukraińsku, a projekcję poprzedzi krótki wstęp, w czasie którego widz zapozna się z tematyką filmu i okolicznościami jego powstania. Na widzów czekają niezapomniane wrażenia – podczas „Nocy z kinem polskim” – retrospektywa twórczości i prezentacja książki wybitnego polskiego reżysera, rodem ze Lwowa, Janusza Majewskiego, pokaz najnowszych filmów animowanych, jak również demonstracja filmów krótko- i pełnometrażowych, które zdobyły uznanie w Polsce i na świecie. Dla uczniów klas starszych przygotowano blok „Lekcja historii w kinie”.

Pokaz filmów w ramach festiwalu odbędzie się w dwu kinach, położonych w centrum miasta – w kinie „Kopernik” przy ul. Kopernika i w kinie przy ul. Teatralnej. Głównym organizatorem imprezy jest konsulat generalny RP we Lwowie, a projekt jest realizowany dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Kinematografii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Idea Banku i innych polskich i ukraińskich partnerów.

Cena biletów: 10 hrywien


Zbliża się Przegląd Najnowszych Filmów Polskich, organizowany przez konsulat generalny RP we Lwowie dla wszystkich miłośników polskiego filmu współczesnego. Odbędzie się w dniach 21-30 września 2012 r. Poniżej podajemy szczegółowy program pokazu filmów i towarzyszących mu imprez kulturalnych.

Piątek, 21 września 2012
Muzeum Etnografii i Rzemiosła Artystycznego, prospekt Swobody 15
16:30
Wernisaż wystawy „Polski przedwojenny plakat filmowy”

Kinopałac, ul. Teatralna 22
19:00
Róża
21:30
Sala samobójców

Kino Kopernik, ul. Kopernika 9
19:00
Jan Paweł II. Szukałem Was…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X