Przedszkole „Perełka” w Łanowicach

Przedszkole „Perełka” w Łanowicach

W obwodzie lwowskim, niedaleko Sambora, znajduje się miejscowość Łanowice. Mieszka tam wielu Polaków, którzy aktywnie kultywują swą bogatą tradycję regionalną. W małych serduszkach dzieci krzewią miłość do Polski, pielęgnują mowę ojczystą i uczucie patriotyzmu. Wielka w tym zasługa przedszkola „Perełka”, które oręduje poddasze na plebanii kościoła pw. Św. Mikołaja.

 

Przedszkole posiada jedną grupę, do której należą dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Dzieci chętnie tam uczęszczają ponieważ mają możliwość wraz z rówieśnikami poznawać świat, uczyć się i rozwijać w polskiej tradycji.

 

Przedszkolaki mają tyle energii, że potrzebowałyby większej przestrzeni, nowego pomieszczenia. Na razie, musimy tak organizować im zabawy, by nie przeszkadzać w pracy księżom. W roku szkolnym przedszkolaki mają zajęcia z trzech przedmiotów. Dla pięciolatków prowadzimy dodatkowe zajęcia przygotowujące je do szkoły.

 

Zespół przedszkolaków Perełka bawi gości z okazji III jubileuszu TKPZL w Łanowicach (Fot. Julia Łokietko)Czas w towarzystwie maluchów płynie szybko i wesoło. Organizujemy różnego rodzaju uroczystości, akademie, konkursy. Corocznie nasze Perełki biorą udział w Międzynarodowym Festiwalu Polskiej Piosenki „Rozkołysz Pieśnią Świat”. Nie pokazując tremy przed dużą sceną, bawią i zachwycają publiczność swoją artystycznością.

Corocznie dzieci i ich rodzice z niecierpliwością czekają zimowych świąt. Perełki piszą listy do św. Mikołaja i przygotowują program artystyczny na jego radosne spotkanie – uczą się nowych tańców, wierszy i piosenek. Wśród życzeń skierowanych do świętego Staruszka, największym chyba pragnieniem Perełek jest większe przedszkole. Chciałyby mieć więcej miejsca do zabaw i więcej przyjaciół, ponieważ obecnie ilość miejsc w przedszkolu jest bardzo ograniczona. Marzą o własnej sali gimnastycznej, kąciku przyrody oraz pokoiku ciszy.

Naszym najważniejszym celem jest dobro dziecka i stworzenie dla niego jak najlepszych warunków rozwoju. Chcemy wychować młode pokolenie z bogatą wyobraźnią twórczą, otwarte na nowe pomysły, gotowe szukać lepszych i nowych rozwiązań.

Maria Danyłko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X