Prezentacja strony internetowej CKPiDE w Stanisławowie

2 października 2014 roku w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca plany i działania Centrum na najbliższe miesiące oraz prezentacja strony internetowej (www.ckpide.eu).

Na spotkanie przybyli rektorzy uniwersytetów, dyrektorzy szkół i bibliotek, przedstawiciele kultury, dziennikarze, studenci i uczniowie.

„Nie tylko zaprezentowaliśmy społeczności lokalnej wszystkie nasze plany i działania, które odbędą się do końca roku. Ale również zaprezentowaliśmy po raz pierwszy naszą nową stronę internetową, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli znaleźć informację o tym, co się w Centrum będzie działo. Będą mieli aktualną informację z życia środowiska polskiego tutaj w Stanisławowie i obwodzie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania i współpracy z Centrum” – powiedziała dyrektor CKPiDE w Stanisławowie Maria Osidacz.

„Bardzo się cieszę, że strona internetowa Centrum istnieje. Każdy Polak, Ukrainiec, kto interesuje się albo może przez przypadek się dowie o istnieniu CKPiDE w Stanisławowie, będzie mógł wejść na tą stronę, znaleźć informację, która go interesuję, poszukać sobie coś o historii, poczytać o planach i mam nadzieję włączyć się aktywnie w pracę Centrum” – powiedział konsul RP we Lwowie Jacek Żur.

„Od otwarcia do dzisiejszego dnia Centrum wykonało ogromną pracę. I cieszy nas to, że ta praca nabiera coraz większego tempa i rozszerza swój zasięg. Dlatego nie tylko mamy nadzieję, ale jesteśmy pewni, że nasza współpraca będzie się umacniać i poszerzać” – podkreślił wicemer miasta Zenowij Fitel.

Eugeniusz Sało

{youtube}buraaWQ6mXg{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X