Powtórka z Czerwonego Kapturka

W ramach trwającej VI Polskiej wiosny Teatralnej we Lwowie 23 kwietnia br. najmłodsi widzowie wraz z rodzicami i nauczycielami obejrzeli spektakl „Powtórka z Czerwonego Kapturka” Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego w wykonaniu Polskiego Studia Teatralnego z Wilna.

Bajkę o Czerwonym Kapturku znają chyba wszyscy. Ale historia kapturka, napisana przez Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego, różni się trochę od wersji klasycznej. Owszem mamy Czerwonego Kapturka, Babcie, Wilka i Gajowego. Ale też jest kogut i kury, z którymi bawi się Kapturek, syn Wilka, który nie czyta bajek, oraz Bezimienny Ptak, który nie wie kim jest. W wyniku różnorodnych przeplatanek każda bajkowa postać walczy ze strachem, który ma wielkie oczy, i ufa sile przyjaźni, która pokonuje wszelkie przeszkody.

Dzieci i starsi dobrze bawili się na spektaklu. Aktorzy z Wilna stworzyli charakterystyczne obrazy bajkowych postaci. Również dobry układ choreograficzny, wesołe piosenki, ale przede wszystkim komiczne teksty, które z ust aktorów miały filozoficzny wydźwięk ukształtowało ciekawy spektakl dla ludzi w różnym wieku.

– Przywieźliśmy do Lwowa spektakl „Powtórka z Czerwonego Kapturka”, bo to takie przedstawienie, które może oglądać i dorosły i dziecko – powiedziała po spektaklu Lilia Kiejzik, dyrektor i reżyser Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie. – Wszędzie dzieci reagują jednakowo, czy w Wilnie, czy w Polsce, czy dzisiaj we Lwowie. Cieszymy się, jak one się cieszą.

Premiera „Powtórka z Czerwonego Kapturka” odbyła się w listopadzie 2013 roku podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej.

Eugeniusz Sało

{youtube}j1Xhkp_8SOI{/youtube}

{gallery}gallery/2016/kapturek{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X