Pod skrzydłami Orła Białego

Pod skrzydłami Orła Białego

Prezes FOPnU Emilia Chmielowa (Fot. Konstanty Czawaga)Z sali padły pytania o to jak można załatwić dla dziecka naukę w polskim przedszkolu, jak przygotować je do polskiej szkoły, czy będzie możliwość zapisania je na naukę polskiego tańca i wysłania na kolonie do Polski. Zdaniem Sergiusza Łukianenki, Orzeł Biały jest organizacją bardzo demokratyczną. I wygląda na to, że na razie jednolitą, ponieważ podczas zebrania nie powstało żadnych polemik na omawiane tematy.

Podczas spotkania Zarząd organizacji wzbogacił się jeszcze o jednego członka. Został na niego wybrany jednogłośnie młody i aktywny polski działacz społeczny Władysław Maławski. Jako prezes Klubu Młodych Artystów „Skrzydła”, zaprosił zdolne dzieci i młodzież do udziału w zajęciach plastycznych. „Możemy połączyć nasze działania na rzecz środowiska polskiego” – podkreślił.

„Jesteście ewenementem wśród organizacji polskich – podkreślił konsul RP we Lwowie Marian Orlikowski, który przekazał zebranym pozdrowienie od konsula generalnego Jarosława Drozda. – Cieszycie się z tego, że coś robicie. A najważniejsze, zrzeszacie dużo młodzieży”.

Podczas zebrania walnego, Organizacja Związek Polaków „Orzeł Biały” ubiegała się o wstąpienie do Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie. „Jesteście obecni, a po trzech latach przypisowych na pewno znajdziecie się w naszych szeregach, – wyjaśniła prezes FOPnU Emilia Chmielowa.

Z okazji Świąt Bożonarodzeniowych życzenia zebranym złożył ks. Andrzej Jagiełka, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy we Lwowie-Zboiskach i poświęcił opłatki, którymi podzielili się członkowie Orła Białego.

Konstanty Czawaga

Tekst ukazał się w nr 1 (173) 18–28 stycznia 2013


Obejrzyj galerię:

Walne zebranie Orła Białego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

X