Po turystów na Przykarpacie

Po turystów na Przykarpacie

Przed kilkoma dniami do Iwano-Frankowska (dawn. Stanisławowa) zawitała delegacja przedstawicieli firm turystycznych z Lublina. Powód wizyty to przedstawienie atrakcji turystycznych regionu lubelskiego i zainteresowanie nimi biur turystycznych ze stolicy Przykarpacia. W iwano-frankowskim ratuszu odbyło się spotkanie zainteresowanych stron.

Omawiano perspektywy prowadzenia wspólnych projektów, organizację indywidualnych i grupowych wycieczek zarówno po Karpatach, jak i po regionie lubelskim oraz innych terenach Polski.

„Taka współpraca będzie trwała i jest korzystna dla obu stron – podkreśliła kierowniczka polskiej delegacji Krystyna Radzik. – Mamy wiele propozycji aktywnego wypoczynku, wypoczynku dzieci i młodzieży, organizujemy wycieczki po innych interesujących okolicach Polski. Organizujemy również wycieczki na Ukrainę. Jest to nasza pierwsza wizyta w Iwano-Frankowsku, ale mam nadzieję, że nie ostatnia, a wynikiem tego spotkania będzie wymiana turystyczna pomiędzy naszymi województwami”.

Goście z Polski obejrzeli proponowane trasy turystyczne, zwiedzili Rohatyn i Halicz, Jaremcze i kurort narciarski „Bukowel” w Karpatach.

Sabina Różycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X