Ostatni dzwonek-2017 w szkole im. św. Marii Magdaleny

Uroczystość ostatniego dzwonka roku szkolnego 2016-2017 zaczęła się polonezem w wykonaniu maturzystów.

W tym roku na uroczystości zakończenia nauki szkolnej Szkoła nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie z dyrektorem Ryszardem Vincencem na czele miała zaszczyt gościć konsula generalnego RP we Lwowie Rafała Wolskiego, senatora RP Roberta Dowhana, prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Emila Legowicza, wiceprezesa Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie Teresę Dutkiewicz, prezesa Towarzystwa Opieki nad grobami wojskowymi Jana Balickiego, komendanta Towarzystwa Strzeleckiego „Strzelec” im. Piłsudskiego i kpt. Zajączkowskiego chorążego Eryka Mateckiego, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewę Małanicz, prezesa Kredobanku Grzegorza Szczotkowskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Beatę Sosulską.

– Szkoła nr 10 jest bardzo ważnym miejscem na mapie Lwowa, na mapie historii miasta ma ona swoje miejsce już od ponad 200 lat. Bez szkoły nr 10 nie mielibyśmy tego stanu polskiej obecności kulturalnej, społecznej, gospodarczej, które mamy teraz – powiedział konsul generalny. – Kolejny rocznik absolwentów opuszcza mury Szkoły im. św. Marii Magdaleny, a we wrześniu pojawią się jej nowi uczniowie. Koniec roku szkolnego to zawsze największe święto dla społeczności szkolnej, to dzień radości, bo zaczynają się wakacje. To dzień podsumowania, bo na świadectwach, które dzisiaj otrzymujecie, możecie dowiedzieć się o tym, jak przebiegł dla was ten rok. To wreszcie dla wielu z was dzień pożegnania z przyjaciółmi, bo wyruszacie na nowe drogi, a dla wszystkich – dzień zadumy nad tym, co w kończącym się roku szkolnym się wydarzyło. Życzę aby nadchodzące wakacje były najpiękniejszymi w waszym życiu, żeby piękniejszymi od nich były tylko wakacje przyszłoroczne – życzył na zakończenie konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski.

Senator Rzeczypospolitej Robert Dowhan, przebywając we Lwowie, odwiedził również szkołę. Do zebranych powiedział, że bardzo się cieszy z otrzymanego zaproszenia na uroczystość.

– 200 lat, które minęły, to z jednej strony historia i tradycja, ale z drugiej strony też wielkie zobowiązanie i wielka społeczność, która wyszła z tej szkoły. Życzę wam spełnienia waszych oczekiwań, marzeń, dużo słońca i dużo radości z tego, co przed wami – życzył senator.

Teresa Dutkiewicz, człowiek, który od wielu dziesięcioleci jest związana z tą szkołą, pożyczyła wszystkim uczniom wspaniałych wakacji, a absolwentom udanych egzaminów i szczęścia na nowej drodze życia.

– Tutaj zawarliście pierwsze przyjaźnie, może pierwsze sympatie i daj Boże, żeby to zostało na całe życie wśród was – życzyła Teresa Dutkiewicz.

– Życzę maturzystom spełnienia tego, o czym marzyliście przez 11 lat – o dobre studia i o dobrą przyszłość, żebyście pamiętali o tym, skąd wasz ród – mówił prezes TKPZL Emil Legowicz.

Kierownik klasowy Bogusława Smirnowa bardzo emocjonalnie zwróciła się do swoich podopiecznych, którzy opuszczają już szkołę.

– Moi drodzy maturzyści, po raz ostatni dzisiaj zabrzmi wam dzwonek. Opuszczacie mnie, opuszczacie tę szkołę, ale mam nadzieję, że będziecie powracać i my jeszcze nie raz się spotkamy. Na nowej drodze życia życzę wam dużo szczęścia, powodzenia, spełnienia waszych marzeń, żebyście na swojej drodze spotykali tylko dobrych i życzliwych ludzi. Dziękuję również moim drogim rodzicom, którzy w bardzo ciężkich chwilach podtrzymywali i pomagali.

Były też słowa podziękowania od maturzystów i pożegnalne życzenia i upominki dla maturzystów od pierwszoklasistów. W niebo wypuszczone zostały białe i czerwone baloniki, a na koniec uroczystości zadzwonił ostatni w tym roku dzwonek. Do zobaczenia 1 września!

Alina Wozijan

{gallery}gallery/2017/wozijan_ostdzwonek_MM{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X