Michał Rusinek wraz ze Szlachetną Paczką zachęcają do wolontariatu w województwie podkarpackim

-a A+

Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacji polskiej noblistki – zdecydował się wesprzeć poszukiwania wolontariuszy do tegorocznych edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Główne wydarzenie związane z premierą opracowanego przez niego hasła odbędzie się w Krakowie. W każdym wojewódzkim mieście, w tym także w Rzeszowie, wolontariusze tego dnia będą zachęcać Polaków do zgłoszenia się do wolontariatu.

W najbliższy czwartek 8 października zaprezentowane zostanie hasło Michała Rusinka, będące efektem zaangażowania autora na rzecz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tego dnia sentencja mająca zachęcać Polaków do udziału w wolontariacie wybrzmi również w województwie podkarpackim. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wciąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się na płycie rzeszowskiego rynku o godzinie 17.00.

Bez wolontariuszy w tym wyjątkowo trudnym roku pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci. 280 – tylu wolontariuszy brakuje, aby Szlachetna Paczka mogła się w tym roku wydarzyć. Trwa rekrutacja wolontariuszy i potrzebujemy wsparcia, aby mogła zakończyć się sukcesem. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.

Szlachetna Paczka

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.