Koncert kolęd i pastorałek we Lwowie

-a A+

Tradycyjnie, jak co roku, Fundacja Dziedzictwa Kresowego zaprasza 31 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w Bazylice Archikatedralnej pw. Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. W tym roku polskie kolędy i pastorałki zaśpiewa Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

To niezwykłe wydarzenie przyciąga rzesze Polaków - naszych Rodaków pozostałych na Kresach oraz coraz liczniej przybywających Polaków z Polski, dla których polskie kolędy zaśpiewane w Katedrze Lwowskiej mają ogromne znaczenie emocjonalne, a wykonane przez tak wysokiej klasy artystów są również unikatowym i niezapomnianym wydarzeniem kulturalnym.

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa i wspólnie z solistami, chórem oraz orkiestrą Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" kolędować.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Dziedzictwo Kresowe

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.