Koncert organowy

-a A+

W wykonaniu Wiktora Łyjaka z towarzyszeniem Lwowskiej Orkiestry Kameralnej „Akademia” pod batutą Igora Pyłatiuka.

Koncert odbędzie się 3 maja 2019 roku po Mszy Św. o godz. 10.00 (ok. 11.15) w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (pl. Katedralny 1, Lwów).

W programie: dwa koncerty organowe Georga Friedricha Händla z op. 4 nr 1 i 2 oraz Koncert na organy i orkiestrę C-dur Hob XVIII:1 Franza Josepha Haydna.

Pod patronatem arcybiskupa metropolity lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie Rafała Wolskiego oraz dyrektora Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA Doroty Janiszewskiej-Jakubiak.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.