Pomóżmy matce odzyskać dziecko!

-a A+

Tytułowa bohaterka baśni Andersena „Matka” wyruszy w drogę, by odzyskać porwane przez Śmierć dziecko. Przełożyć na ekran „Matkę” postanowiła ekipa młodych filmowców – artystów, których zainteresował portret psychologiczny człowieka pogrążonego w żałobie. Teraz walczą z czasem – zostały im dwa dni na zebranie brakującej kwoty, która umożliwi opowiedzenie niezwykłej historii. Historii miłości matki do dziecka.

Mają już ostateczną wersję scenariusza i podstawową ekipę realizacyjną. Wykonali zdjęcia próbne, scenopis i storyboard. W pogotowiu czekają też projekty scenograficzne i lalki. Jedyne, czego brakuje – to finansów. Na scenografię, rekwizyty, dyski i środki charakteryzatorskie.

A te dadzą wstrząsający efekt.

„Matka” to eksperymentalny film, powstający na pograniczu animacji poklatkowej i fabuły. Ma też zawrzeć elementy teatru tańca, a w realizacji twórcy połączą grę aktorską z animacją lalek.

W projekt uwierzyło i go wsparło Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu – zapewniło halę oraz podstawowy sprzęt zdjęciowy i oświetleniowy. Zaangażował się w niego też zespół How How – Miron Grzegorkiewicz i Adam Podnieśiński, którzy skomponują muzykę specjalnie do filmu. Honorowym patronatem objęła go… Katarzyna Figura!

Teraz zespół twórców, o których mogą Państwo przeczytać w linku niżej, prosi o wsparcie finansowe. Każda złotówka się liczy, każda złotówka przybliża sukces – możliwość zrealizowania wizji młodych umysłów, którym nie dawało spokoju pytanie:

Co kryje się za baśniowym dawno, dawno temu, za górami, za lasami? Gdzie współcześnie mogłaby wydarzyć się baśń?

I olśniła odpowiedź, że baśń nie wydarza się współcześnie czy historycznie. Baśń wydarza się w człowieku. Pozwólmy więc jej się stać!

https://polakpotrafi.pl/projekt/matka-film-eksperymentalny

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.