Współpraca Pogoni Lwów z Chrobrym Głogów S.A.

Współpraca Pogoni Lwów z Chrobrym Głogów S.A.

20 czerwca b.r. LKS Pogoń Lwów odnowiła umowę o współpracy z klubem Chrobry Głogów S.A. Podczas podpisania umowy dyrektor operacyjny Przemysław Bożek zaznaczył, że jeszcze w tym roku zorganizuje zbiórkę pieniędzy na działalność Pogoni Lwów.

Współpraca klubów trwa od 2011 roku, ale od teraz Chrobry Głogów działa nie jako stowarzyszenie, a jako spółka akcyjna. Umowa, którą podpisali prezes LKS Pogoń Lwów Marek Horbań i dyrektor operacyjny Chrobry Głogów S. A. Przemysław Bożek, uzyskała podstawy prawne i ma na celu pogłębienie współpracy pomiędzy klubami, poprzez przeprowadzenie wspólnych meczy towarzyskich, turniejów, wyjazdów na obozy piłkarskie oraz wymianę doświadczeń.

– Pogoń Lwów jest jednym z najbardziej zasłużonych polskich klubów i pod tym względem nie potrzebuje reklamy. Tylko jest chyba klubem, o którym część futbolowej Polski zapomniała. I myślę, że poprzez podpisaną umowę z Chrobrym Głogów, a także z innymi klubami spowoduje, że tego typu inicjatywy pomogą Pogoni szukać dodatkowego wsparcia, bo dzisiaj niestety w świecie sportu pięniądz jest bardzo ważnym elementem – podsumował dyrektor operacyjny Chrobry Głogów S. A. Przemysław Bożek.

W ramach wizyty przedstawiciele klubu oraz młodzież z Gimnazjim nr 3 w Głogowie odwiedzili szkołę średnią nr 3 w Mościskach z polskim językiem nauczania. Delegacja przekazała szkole ponad tysiąc książek. Przedstawiciele Głogowa byli też w polskim przedszkolu w Łanowicach, z którym nawiązali bliską współpracę. – Tam też zostawiliśmy drobne prezenty w postaci książek dla dzieci, ale myślimy nad napisaniem wspólnego projektu dla uzyskania środków unijnych na utrzymanie przedszkola – zaznaczył dyrektor operacyjny Przemysław Bożek.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X