Dyrektor Lwowskiej Galerii Sztuki – Łarysa Woźnicka

Dyrektor Lwowskiej Galerii Sztuki – Łarysa Woźnicka

2 sierpnia br. Minister Kultury Ukrainy, Mychajło Kułyniak oficjalnie przedstawił nowego dyrektora Lwowskiej Galerii Sztuki, córkę śp. Borysa Woźnickiego – Łarysę Woźnicką-Razinkową. Uroczysta prezentacja dyrektora odbyła się w Pałacu Potockich we Lwowie. Obecni byli Mychajło Kostiuk – wojewoda lwowski, przedstawiciele organizacji społecznych oraz inne zaproszone osoby.

W swoim wystąpieniu minister zaznaczył: „Na pogrzebie Borysa Woźnickiego obiecałem, że jego następcę nie będę wybierał osobiście przy udziale urzędników z Kijowa, a przy udziale społeczności lwowskiej i działaczy muzealnych. Odbyłem tu naradę i wiele spotkań z przedstawicielami społeczeństwa i doszliśmy do wspólnej decyzji co do nowego dyrektora tej placówki”. Kontynuując Mychajło Kułyniak zaznaczył, że nie przywiózł ze sobą decyzji ministerstwa aby nie formalizować tego spotkania, „ale z wielką przyjemnością i szacunkiem chcę powiedzieć, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Kultury posadę generalnego dyrektora Lwowskiej Galerii Sztuki obejmie Łarysa Woźnicka-Razinkowa”.

Tu minister zwrócił się do nowego dyrektora: „Pani Łaryso, Pani dokładnie wie co jest potrzebne Galerii, jakie oczekiwania mają jej pracownicy, mieszkańcy i wszyscy muzealnicy. Gratuluję Pani i życzę długiej i owocnej pracy na tym stanowisku”.

Łarysa Woźnicka-Razinkowa podziękowała, przede wszystkim, swoim współpracownikom, którzy zawsze wspierali Borysa Woźnickiego, a także ministrowi Kultury, administracji wojewódzkiej i miejskiej, prezydentowi i wszystkim pracownikom muzeów Ukrainy: „Myślę, że wszyscy będziemy wspólnie pracowali i chronili tę spuściznę, który to obowiązek na nas spoczywa”.

Źródło: zik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X