Naprawiono zniszczony przez wandali pomnik św. Jana Pawła II w Drohobyczu

Tuż przed świętem Wielkanocy, 24 marca naprawiono pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. św. Bartłomieja w Drohobyczu, który nieznani sprawcy zniszczyli w nocy z 13 na 14 marca.

Pomnik, praktycznie za darmo, naprawili bracia Włodzimierz i Andrzej z miasta Stebnik. Pomagali im miejscowi Polacy: Adam Aurzecki, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej (oddział w Drohobyczu) oraz członek towarzystwa Jan Pelechacz. Prace bezpośrednio koordynował Wołodymyr Szutko, pierwszy zastępca przewodniczącego Drohobyckiej Administracji Państwowej.

– Dzięki panu merowi Tarasowi Kuczmie, Adamowi Aurzeckiemu, Andrzejowi i Włodzimierzowi z Firmy „Bramy i okucia” ze Stebnika oraz ludziom dobrej woli został naprawiony pomnik św. Jana Pawła przy kościele św. Bartłomieja w Drohobyczu! – napisał na swojej stronie facebook o. Jerzy Raszkowski z kościoła pw. św. Bartłomieja.

– Mam nadzieję, że takich prowokacji w Drohobyczu więcej nie będzie. Zostaje nam tylko znaleźć i ukarać osoby odpowiedzialne za to bluźnierstwo – powiedział mer Drohobycza Taras Kuczma.

Eugeniusz Sało

Czytaj również: Zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II w Drohobyczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X