Nagroda Stowarzyszenia Fotoreporterów dla Piotra Apolinarskiego

Nagroda Stowarzyszenia Fotoreporterów dla Piotra Apolinarskiego

Piotr Apolinarski, polski dziennikarz i fotoreporter z Londynu, współpracujący również z naszą redakcją zdobył nagrodę Stowarzyszenia Fotoreporterów w kategorii „Wydarzenia i polityka”.

– Dziękuję serdecznie za pierwszą nagrodę Stowarzyszenia Fotoreporterów w kategorii „Wydarzenia i polityka”. Nagrodzone zdjęcie przedstawia irackiego policjanta modlącego się w kompletnie zniszczonym przez ISIS kościele chrześcijańskim w mieście Qaraqosh (Bakhdida) – napisał na stronie facebook Piotr Apolinarski.

„To dla mnie miła niespodzianka i wielka przyjemność, ale też zobowiązanie do tego, aby nadal starać się ukazywać los tych, których historie muszą być opowiedziane. Być może to trochę naiwne, ale jestem przekonany, że dzięki pracy fotoreporterów świat jest odrobinę lepszy. Wierzę, że zdjęcia, które robimy codziennie na całym świecie skłonią do refleksji ludzi, którzy mają władzę i wpływ na kształt współczesnego świata” – podsumował polski fotoreporter.

Piotr Apolinarski złożył gratulację również kolegom-fotoreporterom, którzy zwyciężyli w innych kategoriach.

Nagrodzone zdjęcie przedstawia irackiego policjanta modlącego się w kompletnie zniszczonym przez ISIS kościele chrześcijańskim w mieście Qaraqosh (Bakhdida) (Fot. Piotr Apolinarski)

Gala konkursu „Fotoreporter Roku 2016” odbyła się 4 lutego w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury w Warszawie.
Fotoreporterem Roku 2016 został Tymon Markowski, który wygrał również w kategorii Fotoreportaż.

Pełna lista laureatów:
Wydarzenie i Polityka – Piotr Apolinarski
Kultura – Renata Dąbrowska
Sport – Tomasz Jodłowski
Natura i Cywilizacja – Renata Dąbrowska
Portret – Anna Maria Biniecka
#fotoraportPolska – Tadeusz Koniarz
Fotoreportaż – Tymon Markowski

Celem Konkursu jest wybór najaktywniejszego w roku 2016, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazanie najbardziej wartościowych fotografii informacyjnych, opowiadających o roku 2016. Wyboru dokonało jury konkursu w składzie Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Zbigniew Furman, Marek Knap, Artur Pawłowski, Czarek Sokołowski, na podstawie przesłanych przez uczestników Konkursu fotografii. W tym roku zgłosiło się 49 fotoreporterów z całej Polski.

To druga edycja konkursu. Jest to rywalizacja czysto olimpijska, nagrodą jest stempel imienny z napisem Fotoreporter Roku 2016, nagrody finansowe nie są przewidziane.

Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X