„Młody Stanisławów” ukończył pięć lat

27 października Młodzieżowa Organizacja „Młody Stanisławów” z Iwano-Frankiwska obchodziła swoje piąte urodziny. Z tej okazji w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego odbył się uroczysty koncert połączony z prezentacją działalności naszego stowarzyszenia.

Podczas specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej opowiedzieliśmy o początkach, największych sukcesach, bieżącej działalności i o planach na przyszłość stowarzyszenia. Do uczestnictwa w jubileuszowym koncercie zaprosiliśmy związanych z naszą organizacją przyjaciół zarówno z Polski, jak i z Ukrainy.

{youtube}jGstV0mG99M{/youtube}

Zgromadzoną w siedzibie CKPIDE publiczność zachwycili swoim śpiewem: Switłana Danczuk – solistka i kierownik wokalnej szkoły, działającej w Tyśmienicy, Sołomija Żekało – pochodząca z Kałusza studentka Uniwersytetu Opolskiego jedna z wokalistek znanego kwartetu „A capella Mordent”, wolontariusze CKPiDE – Salomea Płetenicka, Dmytro Redka i Ołeksandr Iwanyszyn.

Nie obyło się bez gości specjalnych z Polski, którymi byli przedstawiciele regionalnego zespołu „Istebna” z Istebnej. Z tym zespołem wiąże nas coś więcej: poza tym, że towarzyszy nam we wszystkich ważnych uroczystościach, działa także w regionie, gdzie zrodziły się pomysły i idee, które dały początek naszej organizacji. Ich śpiew i muzyka pomagała nam kiedyś zmieniać słowa na czyny i tworzyć nową rzeczywistość w środowiskach mniejszości polskiej w Stanisławowie.

Podczas koncertu wręczyliśmy specjalnie przygotowane podziękowania naszym partnerom i przyjaciołom, a także drobne upominki członkom organizacji oraz zaproszonym gościom, którzy w tym dniu bardzo licznie nas odwiedzili. Swoją obecnością zaszczyli nas między innymi: przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP we Lwowie konsul Joanna Desmarquest oraz Eugeniusz Chrzanowski i Oleg Grynkiewicz – członkowie zarządu Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Piastun” – naszego wieloletniego partnera, wiernego przyjaciela i głównego inicjatora powstania organizacji.

Obchody jubileuszu „Młodego Stanisławowa” były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Alina Czirkowa

Fot. Leon Tyszczenko
{gallery}gallery/2017/5_lat_mlody_stanislawow_tyszczenko{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X