Mieszkańcy Rawy Ruskiej dziękują Polakom za wsparcie

Mieszkańcy Rawy Ruskiej dziękują Polakom za wsparcie

W Rawie Ruskiej, kilkaset metrów od przejścia granicznego Rawa Ruska-Hrebenne mieszkańcy miasta ustawili bilbord z podziękowaniem za wsparcie Ukraińców podczas masowych akcji protestu.

Na bilbordzie przedstawiono uścisk dłoni w kolorach flag narodowych Polski i Ukrainy. Obok widnieje napis: „Dziękujemy! Ten jest naszym bratem, który nie pozostawia nas w walce o przyszłość!!!”

– Bilbord ustawiła Rada Miejska Rawy Ruskiej. Iryna Wereszczuk, mer Rawy Ruskiej powiedziała: „W ciągu ostatnich trzech miesięcy niejednokrotnie widzieliśmy i odczuwaliśmy wsparcie, które okazywały nam miasta przygraniczne z Polski. Wyrażało się to w tym, że ulice polskich miast dekorowane były narodowymi flagami Ukrainy, emitowano klipy z piosenką wspierającą Ukrainę w programach telewizji państwowej, pojawiały się publikacje wspierające nasze dążenia, a Pałac Kultury w Warszawie został podświetlony ukraińskimi barwami narodowymi. Dlatego my, mieszkańcy Rawy, postanowiliśmy w taki sposób wyrazić podziękowanie naszym sąsiadom”.

Tekst w wersji ukraińskiej ukazał się na stronie prawda.com.ua 14.02.2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X