Prezentacja „Mercury we Lwowie”

15 marca, o godz. 17:00, Centrum historii miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej we Lwowie i Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego we Lwowie.

Aparaty od Borzemskiego, czekolada od Zalewskiego, futra od Wrońskiego, instrumenty od Niewczyka, kasa od Chudzikowskiego, kufry od Rosenzweiga, leki od Mikolascha, porcelana od Lewickiego, srebra od Buszka. O lwowskim handlu i rzemiośle, jarmarkach pod Św. Jurem i na lwowskim rynku, Wystawie Krajowej i Targach Wschodnich, słynnych przemysłowcach, modnych sklepach, cudownej „Benigninie” i tytułowym ‘Merkurym” mówić będzie Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Multimedialna prezentacja ilustrowana będzie oryginalną ikonografią, archiwaliami i wytworami lwowskiego rzemiosła z bogatego zbioru kresowianów gromadzonego przez autora od ponad 25 lat.

Podczas spotkania prezentowany będzie album „Świat Kresów” autorstwa Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej zawierający m.in. reprodukcje dziesiątków obiektów lwowskiego rzemiosła.

Centrum historii miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej, ulica Akademika Bohomolca 6, Lwów 79005, Ukraina

Źródło: lvivcenter.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X