Mer Lwowa: nocą udało się zapobiec próbom napadu na konsulat i Administracji dzielnicowej.

Mer Lwowa: nocą udało się zapobiec próbom napadu na konsulat i Administracji dzielnicowej.

Mer Lwowa nawołuje mieszkańców miasta do zdecydowanych kroków w celu zapobieżenia scenariuszowi destabilizacji. Według niego, w nocy udało się zapobiec próbom napadu na centrum handlowe, Konsulat Rosyjskiej Federacji i gmach administracji dzielnicy Sichów, centrum telewizyjne na Wysokim Zamku oraz kilku drobnym incydentom.

W szpitalu oftalmologicznym, gdzie prowadzone są skomplikowane operacje oczu rannych aktywistów, nieznani sprawcy uszkodzili zasilanie elektryczne. Rano udało się zasilanie odnowić.

Mer podziękował wszystkim, kto nocą brał udział w patrolowaniu miasta – ochotnikom miejskich drużyn, duchownym, samoobronie, Automajdanowi, „Warcie1”, żołnierzom-afgańczykom, sportowcom.

Podkreślił jednak, że nie należy spoczywać na laurach: „W mieście realizowany jest czyjś scenariusz destabilizacji sytuacji we Lwowie”.

Mer zaapelował do rodziców, aby pilnowali dzieci. Protestujących aktywistów prosi o udział w miejskich protestach bez masek. „Wszyscy dorośli mężczyźni, którzy chcą się przyłączyć do ochotniczych drużyn, mogą zwracać się do rejonowych sztabów przy administracjach dzielnicowych. Porządek i bezpieczeństwo we Lwowie są niezbędne wyłącznie dla samych nas” – podkreślił mer.

Andrij Sadowyj uprzedził też właścicieli sklepów monopolowych, że w przypadku złamania zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22:00 i osobom niepełnoletnim, zostanie wydana ustawa o całkowitym zakazie sprzedaży alkoholu w mieście.

Ukraińska wersja tekstu ukazała się na stronie prawda.com.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X