Zaduszki na Cmentarzu Janowskim we Lwowie

-a A+

W Dniu Zadusznym, 2 listopada miejscowi Polacy tradycyjnie zgromadzili się przy grobie św. abp. Józefa Bilczewskiego na Cmentarzu Janowskim we Lwowie.

Mszy św. przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Po nabożeństwie kapłani oraz wierni przeszli w procesji alejkami cmentarza, modląc się w intencji spoczywających tutaj zmarłych. Przy kwaterze Obrońców Lwowa i Kresów Wschodnich z lat 1918-1920 abp Mieczysław Mokrzycki podziękował za liczne przybycie i wspólną modlitwę.

Fot. Konstanty Czawaga, Karina Wysoczańska

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.