III Wielkie kolędowanie u arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego

-a A+

Ponad półtora tysiąca dzieci i młodzieży z parafii rozległej archidiecezji lwowskiej uczestniczyło w III Wielkim Kolędowaniu u arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, które 3 stycznia trwało w Kurii Metropolitalnej od rana, od godz. 9 do późnego wieczora.

Kolędnicy prezentowali swoje występy w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Przywitać metropolitę lwowskiego obrządku łacińskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczynającego się Nowego Roku 2018, a także z okazji imienin przyszli również przedstawiciele Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego patriarchatu kijowskiego, znany męski zespół wokalny „Orfeusz” ze Lwowa oraz grupa dorosłych kolędników ukraińskich. Każdy otrzymał od arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego upominek bożonarodzeniowy. Po modlitwie w kaplicy, wszyscy mogli zwiedzić bibliotekę i zrobić sobie zdjęcia w pięknie odnowionych pomieszczeniach Pałacu Arcybiskupów Lwowskich.

Fot. Konstanty Czawaga i Alina Wozijan

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.