Lwowskie muzeum czekolady

Lwowskie muzeum czekolady

Organizator Święta Czekolady firma Dik-Art, postanowiła założyć w mieście muzeum czekolady. Otwarcie lwowskiego muzeum czekolady” zaplanowane jest na czerwiec 2013 r., jednak wciąż pozostaje tajemnicą gdzie dokładnie zostanie ulokowane.

Przyszłe muzeum czekolady będzie zajmowało pięć pięter, a każde zostanie podzielone na osobne strefy, – opowiada Andrij Sydor, dyrektor firmy Dik-Art. – Wśród wielu czekoladowych eksponatów, nasi goście będą mogli zobaczyć również dzieła cukierników, które powstały podczas VI edycji Święta Czekolady we Lwowie. Znajdą się wśród nich: 200-kilogramowy czekoladowy lew, galeria festiwalowych lwów oraz 3-metrowy czekoladowy zegar, który posiada prawdziwy słoneczny mechanizm. Goście lwowskiego muzeum czekolady będą mogli również podziwiać wykonane z czekolady miniatury lwowskich kamienic i pomników, które podczas festiwalu były częściami czekoladowego miasta, m.in. lwowski ratusz, operę, prochownię.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Co tygodnia w lwowskim muzeum czekolady będą odbywać się spektakle „czekoladowego teatru”. Goście muzeum poznają historię pochodzenia czekolady, tajemnice jej produkcji i specyfikę wykorzystania w cukiernictwie.

Organizatorzy  nie zapomnieli też o najmłodszych wielbicielach słodyczy. Na jednym z pięter muzeum zostanie otwarta dziecięca kraina czekolady. Będzie to prawdziwa pracowania artystyczna, w której dzieci będą mogły dowiedzieć się mnóstwo ciekawego o czekoladzie i pracować nad własnymi cukierniczymi wynalazkami.

W planach firmy Dik-Art jest również otwarcie fabryki czekolady, która będzie produkować firmową czekoladę lwowskiego muzeum.

Źródło: zaxid.net

 

Czytaj także:

Lwów w aromacie czekolady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X