Lwowska Akademia Biznesu

W dniach 20-23 czerwca br. wystartowała Lwowska Akademia Biznesu. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń biznesowych dla przedsiębiorców polskiego pochodzenia prowadzących działalność biznesową na Ukrainie oraz studentów i absolwentów myślących o uruchomieniu własnego biznesu.

– Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania współczesnego biznesu, negocjowania, prowadzenia własnej działalności. Pragniemy tym projektem wzbudzić zainteresowanie przedsiębiorczością u Polaków i osób polskiego pochodzenia na tych terenach – zaznaczył Sergiusz Łukianenko, prezes Związku Polaków „Orzeł Biały” we Lwowie.

W czasie pierwszych czterodniowych warsztatów prowadzonych przez prof. Piotra Wachowiaka i Bartosza Majewskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ponad 20-osobowa grupa ze Lwowa i okolic omawiała tematy nowoczesnego zarządzania oraz skutecznych negocjacji biznesowych. Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej, a także konsultacji biznesowych.

{youtube}OWRolbZG-Xo{/youtube}

– Mamy trzy główne zamierzenia. Osoby biorące udział w szkoleniach chcemy wyposażyć w wiedzę z zakresu biznesu. Będą to szkolenia dwudniowe z różnej tematyki. Chcemy także wyposażyć słuchaczy w różnego rodzaju książki i stworzyć taką bibliotekę biznesmena. Również prowadzimy konsultację, bo projekt zakłada, że po szkoleniu są godziny na konsultację dla osób, którzy chcą założyć własną działalność – powiedział prof. Piotr Wachowiak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W czasie warsztatów młodzież miała możliwość dowiedzieć się, jaką jest rola menadżera w zarządzaniu zasobami ludzkimi, jak skutecznie motywować pracowników, aby z zaangażowaniem realizowali założone cele firmy, przygotowania do negocjacji, technik negocjacji, umiejętności ustępowania, skutecznej argumentacji i inne.

– Umiejętności zdobyte podczas szkoleń można wykorzystać zarówno w pracy, jeżeli ktoś ma własny biznes albo planuje go założyć, jak również w życiu osobistym w jakiejkolwiek sytuacji – powiedział Michał Kuc, uczestnik szkoleń z Mościsk.

– Szkolenia są bardzo pożyteczne dla osób, którzy chcą założyć własne przedsiębiorstwo. Tutaj naprawdę można uzyskać dobrą wiedzę na temat zarządzania zasobami ludzkimi czy w prowadzeniu negocjacji – dzieli się wrażeniami Salomea Hełemej ze Związku Polaków „Orzeł Biały”.

– Spodobało mi się, że było dużo zajęć praktycznych. W praktyce mogliśmy wykorzystać zdobyte teoretyczne umiejętności. Dziękujemy za możliwość udziału w podobnych szkoleniach – podsumowała Weronika Sadowa z „Orła Białego”.

Kolejne etapy szkoleń Lwowskiej Szkoły Biznesu odbędą się we wrześniu, październiku i listopadzie. Chętni do udziału w warsztatach mogą się zarejestrować na stronie internetowej www.akademia-biznesu.org.pl

Organizatorem projektu jest Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Związkiem Polaków „Orzeł Biały” we Lwowie. Projekt jest finansowany ze środków Senatu RP.

Eugeniusz Sało

{gallery}gallery/2016/lwowska_szkola_biznesu{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X