ŁKS Łodź wygrywa z Pogonią Lwów

Na tę chwilę kibice ŁKS czekali od dawna. W niedzielne popołudnie otwarto nowy stadion przy al. Unii. W inauguracyjnym meczu ŁKS pokonał Pogoń Lwów 2:1.

Na inaugurację nowego stadionu łodzianie rozegrali mecz z Pogonią Lwów. To jedna z najbardziej utytułowanych przedwojennych polskich drużyn piłkarskich, dlatego spotkanie było wyjątkowe dla samych zawodników, ale również kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybunę przy al. Unii. Spotkanie obejrzało aż 5,7 tys. osób.

Mecz poprzedziła część artystyczna, w której można było zobaczyć grupy młodzieżowe oraz posłuchać nowych piosenek o ŁKS. Nie zabrakło także wyróżnień i uprzejmości. Pamiątkowe puchary otrzymali m.in. potomkowie piłkarzy Pogoni z ostatniego meczu z ŁKS (wygrana łodzian 3:0). Prezes ŁKS Łukasz Bielawski dostał zaś od prezesa klubu z Ukrainy statuetkę oraz szalik. Na trybunach zasiadło także wielu dawnych piłkarzy i działaczy ŁKS. Wśród nich byli m.in. Marek Łopiński, Wiesław Jańczyk, Juliusz Kruszankin czy Zygmunt Gutowski.

Jako pierwsi z gola cieszyli się łodzianie. Już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Patora, który za historyczną bramkę otrzymał pamiątkowy puchar. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana, a zarówno ełkaesiakom, jak i Pogoni nie brakowało sytuacji do strzelenia kolejnych bramek. Większych emocji jednak nie było.

Pogoń wyrównała dopiero po przerwie. Łódzką obronę ograł Jerzy Kułaj i skierował piłkę do bramki. Obie strony nie rezygnowały z ataków, a dobre sytuacje mieli Tomasz Ostalczyk czy Roman Bojko. Z obu stron brakowało jednak skuteczności. Dopiero w 87. minucie wynik meczu ustalił Marcin Kacela, który wykorzystał dobre podanie Radosława Bryzka. Jeszcze w ścisłej końcówce dobre okazje mieli Władysław Terentiew i Kacper Rak, ale obaj minimalnie chybili.

Inauguracja stadionu ŁKS była więc szczęśliwa dla łodzian. Wystarczy im tylko życzyć podobnych wyników w III lidze.

ŁKS – Pogoń Lwów 2:1 (1:0)

Bramki: Adam Patora (9.), Marcin Kacela (87.) – Jerzy Kułaj (50.)

ŁKS: Kołba (70. Sekuterski) – Placek (46. Sarafiński), Salski (46. Ślęzak), Zimoń (46. Mielewczyk), Pawlak (46. Szumer) – Dynel (46. Kacela), Serwaciński (46. Bryzek), Golański (46. Terentiew), Cichowlas (46. Ostalczyk), Rodrigo (70. Zimoń) – Patora (46. Rak)

Pogoń: Grycal (79. Krawiets) – Werbeszczuk, Bogdanow (22. Maciupa), Saluk, Mamujłyk Ż – Demko, Juzkiewicz, Bugajczyk, Koszka (60. Medwiediew) – Werbeszczuk (60. Lesiw, 80. Ilkiw), Bojko (77. Pawełczak).

Źródło: lodz.sport.pl