Laureaci X edycji Międzynarodowego Konkursu na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych i politologii”

X edycja 2016/2017 Międzynarodowego Konkursu na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych i politologii” Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zakończona. Laureaci wyłonieni. Nagrodami za zajęcie I, II i III miejsca jest– I Watch, książka i pamiątkowy dyplom.

Na konkurs wpłynęło 65 prac z różnych szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego. Komisja konkursowa musiała dokonać trudnego wyboru, gdyż poziom nadesłanych prac był wyrównany i wysoki.

Uczniowie mieli do wyboru jeden z trzech tematów:

1. Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?
2. Idea wyszehradzka w polskiej polityce zagranicznej – szanse i wyzwania.
3. Rola USA w systemie bezpieczeństwa globalnego po wyborze Donalda Trumpa

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Politologii PWSW spośród nadesłanych prac jednogłośnie wyłoniła Laureatów tegorocznej edycji konkursu. Są nimi:

Laureatem I miejsca został Karol Łysakowski – z klasy III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie, za pracę pt. „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?” Praca ta napisana została językiem komunikatywnym, zrozumiałym dla czytelnika. Zauważalna jest wysoka samodzielność pracy, autor wyciąga własne wnioski. Praca jest merytoryczna i spójna w przedstawianiu obranej tematyki. Spełnia kryteria stylistyczne i redakcyjne.

Laureatem II miejsca została Kashka Sharp – z klasy I IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Rzeszowie, za pracę pt: „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?”. Praca ta cechuje się znajomością opisywanego zagadnienia oraz wysokim stopniem samodzielności. Praca jest merytoryczna i spójna w przedstawianiu obranej tematyki.
 
Laureatem III miejsca została Iwona Lula – z klasy I Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Szczepanika w Krośnie, pt: „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?”. Jej praca została napisana w sposób zrozumiały dla odbiorcy. Widać merytoryczne ujęcie tematu i zastosowanie fachowej terminologii. Praca wyróżnia się klarownymi i syntetycznie ujętymi wywodami.

Ponadto, Komisja postanowiła przyznać wyróżnienia z uwagi na wysoki poziom tegorocznej edycji.

Osoby wyróżnione to:

Umiel Jadwiga z klasy II Prywatnego Liceum i Gimnazjum sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie za pracę pt: „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?”

Zabrowarna Monika z klasy IIa Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. J. Groszkowskiego w Przemyślu, za pracę pt: „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?

Kasprzyk Kinga z klasy IIa Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. J. Groszkowskiego w Przemyślu, za pracę pt: „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?

Oleszek Patrycja z klasy Ie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. pro. J. Dechnika w Bilgoraju, za pracę pt: „Brexit. Dlaczego Wielka Brytania chce wystąpić z UE?

Marnik Kamil z klasy IIIa I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, za pracę pt: „Rola USA w systemie bezpieczeństwa globalnego po wyborze Donalda Trumpa”.

Chmiel Marcin z klasy II Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku, za pracę pt: „Rola USA w systemie bezpieczeństwa globalnego po wyborze Donalda Trumpa”.

Wszystkim laureatom, osobom wyróżnionym i ich nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje za tak znaczące osiągnięcia. Podziękowania kierujemy również do osób, którzy nie zostali nagrodzeni. Jesteście jednak przykładem godnym naśladowania, gdyż widać u Was zainteresowanie sprawami międzynarodowymi.

Nasz Instytut przygotował dla zwycięzców tej edycji konkursu nagrodę w postaci I Watch, który mamy nadzieję będzie jej służył przez wiele lat i będzie przypominał o Naszym konkursie, książkę oraz pamiątkowy dyplom. Dla wyróżnionych w tym konkursie przygotowaliśmy nagrody książkowe oraz dyplomy.

Dla laureatów i osób wyróżnionych mamy bogatą ofertę programową. Możemy się pochwalić wysokim poziomem i jakością kształcenia. Stosunki międzynarodowe i Politologia to przyszłościowe kierunki studiów,  kierunki dla ludzi ambitnych, takich jak Wy. Byłoby nam miło mieć u siebie tak zdolnych i ambitnych ludzi, którzy wykazują dużą aktywność i chęci w poznawanie współczesnego świata.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. o godz. 12:00 w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Politologii, sala 226 (II pietro), budynek Kolegium Wschodniego PWSW, ul. Książąt Lubomirskich 4.

Redakcja „Kuriera Galicyjskiego” objęła patronatem medialnym X edycję „Międzynarodowego Konkursu w zakresie stosunków międzynarodowych i politologii” organizowanego przez Instytut Stosunków Międzynarodowych i Politologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Źródło: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X