85. Spotkanie Ossolińskie: Prezentacja Instytutu POLONIKA

-a A+

Pod tytułem "Nasze, wasze, wspólne? Ochrona dziedzictwa kulturowego Rzeczypospolitej" 6 marca we Lwowskiej Naukowej Bibliotece im. Wasyla Stefanyka odbyło się 85. Spotkanie Ossolińskie,

tym razem z dyrektorem Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA Dorotą Janiszewską-Jakubiak.

Na sali zgromadzili się naukowcy, badacze sztuki, polscy dyplomaci, przedstawiciele społeczności miasta Lwowa. Dorota Janiszewska-Jakubiak opowiedziała, jak państwo Polskie troszczy się o ochronę wspólnego dziedzictwa na Ukrainie, Białorusi, we Francji oraz innych krajach. Zaznaczyła, że najwięcej takich prac przypada na Lwów oraz inne tereny Ukrainy.

Po wykładzie odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego „Kościół jezuitów we Lwowie”.

Konstanty Czawaga

Zdjęcia: Andrzej BorysewiczProjekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.