Książka „Odwaga i strach” najlepszą książką Forum Wydawców

Podczas 22. Forum Wydawców we Lwowie miała miejsce prezentacja książki „Odwaga i strach” prof. Aleksandry Hnatiuk z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Narodowego „Akademia Kijowsko-Mohylańska”.

Książka, która łamie stereotypy stosunków polsko-ukraińskich w latach 1939-1944, ukazała się w języku ukraińskim. Polska wersja ukaże się na jesieni tego roku.

– Spróbowałam poprzez historię osobistą, widzianą z perspektywy konkretnego człowieka spojrzeć na historię Lwowa podczas okupacji. To są losy lwowskich inteligentów, różnych – polskich, ukraińskich, żydowskich – powiedziała Aleksandra Hnatiuk.

Książka „Odwaga i strach” jest utkana z różnych historii. Składa się z siedmiu rozdziałów i każdy ma szczególne miejsce.

– Zaczyna się książka od historii rodziny mojej mamy. Przez te osobiste historię, przez osoby, które są wplecione w tę historię, rozbudowuje dalszą narrację pokazując środowiska akademickie, medyczne, literackie, teatralne, artystyczne. Jak one przetrwały wojnę – podsumowuje Aleksandra Hnatiuk.

„Odwaga i strach” Aleksandry Hnatiuk otrzymała tytuł „Najlepszej książki Forum 2015”.

Eugeniusz Sało

{gallery}gallery/2015/aleksandrza_hnatiuk_odwaga_strach{/gallery}

{youtube}imMROfGikM4{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X