Kresy, Syberia, Katyń, Smoleńsk – Pamiętamy. Pamiętaj i Ty

11 – 13 kwietnia 2013 r. Przemyskie Rodziny Kresowe, Katyńskie, Sybiracy, parafia na Błoniu p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystości: „Kresy, Syberia, Katyń, Smoleńsk – Pamiętamy. Pamiętaj i Ty”. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. poświęcenie przemyskiego „Ronda Kresowian” i „Marsz Pamięci”.

Program uroczystości:
Czwartek – 11. 04. 2013 r. W Piwnicy Artystycznej „Pod Niedźwiadkiem” o godz.18:00 odbędzie się wieczornica upamiętniająca Zesłańców Syberyjskich, Wygnańców Kresowych, Rodaków zamordowanych przez OUN – UPA na Kresach, przez NKWD w sowieckiej Rosji i 96 Ofiar katastrofy Smoleńskiej.

Sobota – 13. 04. 2013 r.
W kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Błoniu w Przemyślu o godz.18:00 będzie koncelebrowana msza św. Uwaga: Organizatorzy proszą o uczestnictwo ze sztandarem, flagami, banerami itp. Poczet sztandarowy należy zgłosić 15 minut przed Mszą Św. Organizatorzy proszą o również o włączenie się w zbiórkę złomu: mosiądzu i miedzi, potrzebnego na dzwony Kresowian i Sybiraków. Odbiór złomu zostanie przeprowadzony przed mszą św. na placu kościelnym.
Kapelani Rodzin Kresowych, Katyńskich, Sybiraków oraz księża z Kresów dokonają poświęcenia „Ronda Kresowian”.

Odbędzie się „Marsz Pamięci” z orkiestrą (ul. Mickiewicza i Nestora) na rampę kolejową – peron Zesłańców Syberyjskich i Wygnańców Kresowych.

Odbędzie się zapalenie Zniczy Pamięci oraz modlitwa w intencji Zamordowanych i Ofiar katastrofy Smoleńskiej

W ramach uroczystości zabrzmią pieśni patriotyczne i poezja.

Patronat Honorowy: Prezydent miasta Przemyśla – Robert Choma, Światowy Kongres Kresowian

Wsparcie organizacyjne: PCK i N Zamek, Gmina Medyka, Orkiestra Straży Pożarnej Z Medyki, Chór „Villanella”, Świetlica „Wzrastanie”, Motocykliści Rajdu Katyńskiego.

Patronat Medialny: TVP Rzeszów, PTTV TOYA, TV Kablowa STELLA, Radio FARA, Radio RZESZÓW, Gazeta Przemyska, Gazeta Polska, Kurier Galicyjski, Nowiny, KRESY.PL, Stanica Kresowa.

PS Organizatorzy proszą o zaproszenie znajomych i potwierdzenie udziału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X