Konkurs „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”

Konkurs „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać do 15 lutego 2013r.

KG RP we Lwowie zachęca gorąco uczniów klas VIII – XI do udziału w projekcie filmowo-historycznym „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP” organizowanym przez Muzeum Historii Polski, Fundację Banku Zachodniego WBK i Państwową Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi. Organizatorzy zachęcają młodzież do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie młodego człowieka w  II Rzeczypospolitej. Może to być nauczyciel, drużynowy, działacz społeczny czy duchowny. Opisywana postać powinna być związana z regionem, z własną małą ojczyzną. Może to być też osoba, która przed wojną mieszkała na terenach II RP, a dziś związana jest z innym miejscem.

Nagrodą dla laureatów konkursu są warsztaty filmowe w łódzkiej szkole filmowej. Młodzi ludzie spróbują swoich sił w roli autora scenariusza, reżysera, kamerzysty. Zwieńczeniem ich pracy będzie pokaz filmowy w jednym z warszawskich kin oraz liczne nagrody rzeczowe.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na stronie projektu: www.edukacja.muzhp.pl

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać do 15 lutego.

Zasady konkursu
Projekt składa się z dwóch etapów:

I etap – napisanie, opartej na źródłach historycznych, pracy o wybranym bohaterze

II etap – warsztaty historyczno-filmowe, na które zostają zaproszeni laureaci I etapu – autorzy najlepszych prac.

Dane organizatorów: Muzeum Historii Polski w Warszawie, ul. Senatorska 35,00-099 Warszawa, tel. 22 211 90 01, fax: 22 2119033, e-mail oferta.edu@muzhp.pl

Formularz zgłoszeniowy – do pobrania

Źródło: lwow.msz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X