Kiermasz Edukacyjny „Polska Wigilia na Kresach”

Do udziału w Kiermaszu Edukacyjnym „Polska Wigilia na Kresach” zapraszamy 15 grudnia 2013 roku w godzinach 12:00 – 16:00 w pomieszczeniu szkoły nr 10 im. Św. Marii Magdaleny.

Przedstawicieli polskich środowisk obwodu lwowskiego (polskie organizacje pozarządowe, ośrodki oświatowe, koła gospodyń, indywidualnych rzemieślników) zachęcamy do wystawienia regionalnych stołów wigilijnych, wyrobów i wypieków kuchni polskiej oraz do promocji swojej działalności w lokalnym środowisku.

Asocjacja Polskich Przedsiębiorców obwodu lwowskiego zapewnia darmowe stoiska na kiermaszu, warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych oraz program edukacyjny połączony ze śpiewem kolęd. Zachęcamy polskich przedsiębiorców do sponsorowania w/w przedsięwzięcia.

Liczymy na to, że tegoroczny kiermasz potwierdzi aktywność polskiego środowiska na Ziemi Lwowskiej, dla której zachowanie oraz promocja polskiej tradycji ludowej jest ważnym elementem swojej tożsamości poza granicami Polski.

Asocjacja (Stowarzyszenie) Polskich Przedsiębiorców obwodu lwowskiego, organizacja pozarządowa polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie, została założona w marcu 2013 roku we Lwowie przez grupę Polaków z obwodu lwowskiego. Głównym zadaniem organizacji jest odrodzenie młodej polskiej elity przedsiębiorców na Ukrainie oraz aktywizacja osób zajmujących się działalnością gospodarczą, którzy chcieliby deklarować w lokalnym środowisku, że biznes który prowadzą jest biznesem prowadzonym przez Polaka.

Organizacja będzie realizowała swoje działania w następujących sekcjach:
Centrum Oświatowe „SOWA”;
Inkubator Przedsiębiorczości;
Centrum Zdrowia;
Klub biznesu polskiego na Ukrainie.

Cyklicznie, co roku, APP obwodu lwowskiego planuje realizację Kiermaszu Edukacyjnego Świąt Bożego Narodzenia oraz Kiermaszu Edukacyjnego Świąt Wielkanocnych. Liczymy na to, że tego rodzaju przedsięwzięcia będą miejscem promocji polskich przedsiębiorców, prowadzących różnorodną działalność na terenie Ukrainy oraz państw Unii Europejskiej.

Komitet organizacyjny:
Wiktoria Filcewa – 0638873337, e-mail: asocjacja_appzl@o2.pl
Tatiana Bojko – 0935048811

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X