Jasełka w szkole im. Marii Konopnickiej we Lwowie

W poniedziałek, 28 grudnia 2015 roku uczniowie 4 klasy przedstawili jasełka, spektakl o Bożym Narodzeniu.

Jasełka tradycyjnie przygotowują nas na przyjście Dzieciątka, które przyniesie nam wszystkim nadzieję. W spotkaniu wzięli udział licznie przybyli goście: nauczyciele, ojciec Krzysztof i siostra Bogna z kościoła św. Antoniego we Lwowie, uczniowie klas początkowych, rodzice oraz dziadkowie młodych artystów.

Ojciec Krzysztof przypomniał zebranym, że tradycja jasełek, którą warto kultywować, wywodzi się z Włoch, a przedstawienia o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem z udziałem ludzi i zwierząt zainicjował święty Franciszek z Asyżu organizując po raz pierwszy podobne przedstawienie w 1223 r. w Greccio we Włoszech.

Uczniowie 4 klasy wprowadzili nas w magiczną niezapomnianą atmosferę przeżywania tych świąt. Do dzieci zawitali: Maryja z Dzieciątkiem, święty Józef, aniołowie, pastuszkowie, krakowiacy i górale, egzotyczni Trzej Królowie, poczet królów polskich, Wiara, Nadzieja i Miłość. Jasełkom towarzyszyło wspólne kolędowanie. Nad całością czuwała wychowawczyni 4 klasy Weronika Apriłaszwili.

Przedstawienie odbyło się dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób, a szczególnie rodziców, którzy wspierali swoje pociechy, przygotowując stroje i ćwicząc teksty w domu.

Stanisław Apriłaszwili
Tekst ukazał się w nr 2 (246) 29 stycznia – 15 lutego 2016

{gallery}gallery/2016/jaselka24{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X