Jasełka kończą okres świąteczny

Jasełka kończą okres świąteczny

Okres najpiękniejszych świąt roku dobiegł końca. Dzieci z klasy czwartej szkoły nr 10 im. św. Marii Magdaleny zakończyły czas świąteczny przedstawieniem „Jasełek” 31 stycznia. Uczniowie w strojach krakowskich zwrócili się do sali ze słowami: „A my z pasterzami do Niego idziemy i dziecięcą modlitwę mu w darze niesiemy, prosimy w modlitwie o pokój na świecie, by było szczęśliwym trzecie tysiąclecie”.

Przedstawienie swoją obecnością zaszczycił metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, obecni też byli ojcowie oblaci: proboszcz kościoła św. Marii Magdaleny Paweł Tomys z wikarym o. Wojciechem. Goście zasiedli na sali w towarzystwie pani dyrektor szkoły Marty Markuniny. Wychowawczyni klasy czwartej, Irena Słobodiana przygotowała swe pociechy do występu wspaniale. „Moi wychowankowie są bardzo muzykalni. Nazywam ich małym Mazowszem. Bardzo chętnie uczą się nowych piosenek, aby potem je razem śpiewać. Kolędy uczyliśmy się śpiewać od pierwszej klasy. Ten program zaczęliśmy przygotowywać zaraz po zimowych feriach. Bardzo jestem wdzięczna przede wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy pomogli przygotować dekorację, stroje i przygotowali dzieci. Przy rozdawaniu ról miałam problem – nikt nie chciał być Marią. Dzieci obawiały się, że Maria tylko siedzi i nie ma żadnej kwestii. Ale gdy okazało się, że Maria w tych Jasełkach ma dość dużo do powiedzenia, to znalazło się wiele chętnych do tej roli. Wszystkie dziewczynki chciały być aniołkami, stąd tak wiele aniołków na scenie. Musiałam tak ułożyć przedstawienie, żeby ich było dużo i każdy miał choć kilka zdań” – mówi Irena Słobodiana.

(Fot. Krzysztof Szymański)Abp Mieczysław Mokrzycki podziękował uczniom za tak wzruszający występ i podkreślił: „Cieszę się bardzo, że mogłem w tym roku również uczestniczyć w tych „Jasełkach”. Jest to dla mnie wielka radość i w sposób szczególny w imieniu swoim i obecnych tu kapłanów chcę podziękować dzieciom i pani wychowawczyni za przeżycia. Słuchając tych kolęd wróciłem pamięcią do Watykanu, gdzie w okresie świątecznym co wieczoru przez godzinę kolędowaliśmy”. W nagrodę za wspaniały występ czwarta klasa dostała od arcybiskupa reklamówkę cukierków.

Dyrektor Marta Markunina podziękowała dzieciom i ich wychowawczyni, katechetce siostrze Elżbiecie Nuckowskiej i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zebrani mogli przeżyć tak wspaniałe wzruszenia.

Krzysztof Szymański
Tekst ukazał się w nr 3 (199) za 14-27 lutego 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X