IX Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego

1 listopada zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”. Już za kilkanaście dni zapalimy znicze na opuszczonych grobach lwowskiej nekropolii. Akcja odbywa się po raz dziewiąty dzięki organizacji i wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.

Nasze lampki zapłoną dla krawca, który wydawał dzieła literatów i dla pioniera polskiego przemysłu naftowego. Dla twórcy podstaw analizy funkcjonalnej i autora kodyfikacji polskiego prawa karnego. Dla współtwórców ruchu ludowego i działaczy Narodowej Demokracji. Dla polskich feministek i ekscentrycznego profesora anatomii. Dla pisarza, który wprowadził do literatury gwarę lwowską i dla ojca polskiej chirurgii. Pójdziemy ze światełkiem do współtwórcy lwowsko-warszawskiej szkoły filozoficznej i do pierwszej pisarki, która odważyła się napisać scenariusz filmowy. Do organizatorów polskiego leśnictwa i do znakomitego nauczyciela śpiewaków operowych. „Nie wygasły w sercach naszych wulkany” mówił w 1876 roku o swoim pokoleniu Leszek Dunin-Borkowski. Dzięki ich entuzjazmowi i pracy rozwijała się kultura, nauka, przemysł i sport.

Nie jesteśmy w stanie zadbać o wszystkie polskie groby rozsiane na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej, ale możemy pamiętać o ogromnym, bezcennym dorobku ludzi, którzy w tych grobach spoczęli. Wspominając dobrze zasłużonych przypominamy ich dokonania i zapalimy znicze na ich grobach.

Jeśli ktoś z Państwa będzie we Lwowie 1 listopada, w godz. 09:00 – 20:00, zapraszamy na Cmentarz Łyczakowski! Przy specjalnie oznakowanych punktach będą czekały znicze, które zapalamy na grobach. Punkt informacyjny, jak zwykle, przy wejściu na cmentarz.

Dodatkowych informacji udzielamy na Facebooku: Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego 1 listopada 2012 r. i pod numerem telefonu +380 991 944 988.

Beata Kost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X