II dekanalne spotkanie młodych w Mościskach

II dekanalne spotkanie młodych w Mościskach

W sobotę 12 kwietnia dekanalne spotkanie młodych po raz drugi miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach.

Licznie przybyła młodzież z Pnikuta, Krysowic, Strzelczysk, Trzcieńca, Myślatycz, Mościsk, oraz czteroosobowa muzyczna grupa VOG ze Lwowa. Była też młodzież z Czech i Słowacji.

Dzień młodzieży rozpoczął ks. dziekan Stanisław Węgrzyński, który podkreślił wartość takich spotkań, podczas których przede wszystkim umacnia się wiara oraz miłość do kościoła.

Następnie odbyło się przedstawienie grup parafialnych i przygotowanie liturgii, podczas której siostra Karolina, służebniczka NMP z Krysowic, nauczyła zebraną młodzież nowych piosenek w dwóch językach. Grupa Emmanuel, która specjalnie przyjechała na to spotkanie, prowadziła modlitwę uwielbienia.

O godz. 11 rozpoczęła się uroczysta msza św., podczas której homilię na temat błogosławieństwa ubogich w duchu wygłosił ks. Łukasz Słaby, proboszcz z Myślatycz. Po zakończeniu liturgii zebrani udali się w procesji z palmami do pomnika bł. Jana Pawła II, gdzie ks. Nazar Biłyk poprowadził nabożeństwo za wstawiennictwem przyszłego świętego.

O godz.13:30 rozpoczęła się droga krzyżowa, przygotowana przez siostrę Karolinę i wspólnotę Ruchu Światło-Życie, podczas której, każda z parafii niosła od stacji do stacji krzyż.

Mariusz Kordek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X