I Turniej Tenisa Stołowego u Polaków w Samborze

11 lutego w Domu Polskim w Samborze odbył się I Turniej Tenisa Stołowego w Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, oddział w Samborze. W turnieju wzięli udział członkowie TKPZL Sambor oraz ich dzieci. Do udziału zgłosiło się 23 uczestników: 9 w grupie młodszej (do 20 lat) i 14 w grupie starszej, od 20 do 60 lat.

Celem turnieju było nie tylko wyłonienie najlepszego zawodnika, a przede wszystkim popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, umożliwienie pasjonatom tenisa stołowego porównanie swoich umiejętności, aktywny sposób spędzania wolnego czasu i wspólna zabawa. Turniej trwał od godz.13:00 do 18:00.

Wyniki turnieju: grupa młodsza – Andrzej Soroka (I miejsce), Dominik Ziembowicz (II miejsce), Sebastian Ziembowicz i Marat Kuczak (III miejsce); grupa starsza – Wiktor Zaremba (I miejsce), Antoni Czornobaj (II miejsce), Walery Ziembowicz i Franciszek Jaszczyszyn (III miejsce).

Na zakończenie Turnieju spotkali się mistrzowie grup i zagrali o Super Puchar Mistrza Tenisa Stołowego TKPZL w Samborze, został nim Andrzej Soroka.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W przerwach między partiami tenisa stołowego, chętni też mogli zagrać w szachy. A że 8 lutego mieliśmy „tłusty czwartek”, wszyscy obecni zostali poczęstowani pysznymi pączkami.

Po rozdaniu nagród, jeden z uczestników, Marian Wawrzyszyn, w imieniu wszystkich podziękował prezes Towarzystwa Marii Ziembowicz oraz zarządowi TKPZL za świetny pomysł, organizację i wspaniałą imprezę.

Cieszymy się, że udało się nam zrealizować nasz pomysł, że impreza się udała, że zgłosili się i ojcowie, i synowie, szkoda, że nie było dziewczyn, ale może w następnych turniejach będą.

Zygmunt Jaszczyszyn
przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X