Gra terenowa „Uliczkami Lwowa – Śladami polskiego kina we Lwowie”

Gra terenowa „Uliczkami Lwowa – Śladami polskiego kina we Lwowie”

W sobotę, 22 września w ramach festiwalu filmów polskich „Pod Wysokim Zamkiem” 2012 odbyła się gra terenowa „Uliczkami Lwowa – Śladami polskiego kina we Lwowie”.

Miejscem spotkania był Park Stryjski, w którym piesi i jedna grupa rowerzystów, podzieleni na 8 grup, otrzymali koszulki, znaczki i pierwsze zadania. W mgnieniu oka uczestnicy rozbiegli się po mieście w poszukiwaniu poprawnych odpowiedzi i kolejnych wskazówek.

Oprócz takich standardowych zadań jak znalezienie budynków, gdzie kiedyś znajdowały się lwowskie kina, organizatorzy, m.in sekcja kolarska LKS „Pogoń Lwów”, wymyślili zadania, w których uczestnicy śpiewali piosenki filmowe, odsłuchiwali fragmenty kompozycji, a także brali udział w „zgadywance”, gdzie na podstawie gestów kapitana, grupa musiała odgadnąć tytuł konkretnego filmu. Uczestnicy gry mieli także możliwość wymyślenia scenariusza i nakręcenia własnego filmu przy pomocy aparatu cyfrowego.

Końcowym punktem gry terenowej była Łysa Góra. Właśnie tam na wspólnym grillowaniu zostały ogłoszone nazwy zwycięzkich drużyn, którym wręczono atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Drużyna Lwowskiego Klubu Stypendystów „Semper Polonia” w składzie Eugeniusz Sało, Władysław Maławski, Marta Kaśkiw i Julia Popiel zajęli dobre trzecie miejsce.

Główni organizatorzy, konsul Jacek Żur oraz Barbara Pacan podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i zachęcili do odwiedzania innych akcji, które przez tydzień będą odbywać się w ramach PNFP „Pod Wysokim Zamkiem” 2012.

Eugeniusz Sało


Obejrzyj galerię: Kwest „Śladami polskiego kina we Lwowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X