Futsal. Ukraina – Polska 3:0

Futsal. Ukraina – Polska 3:0

Kibice zadowoleni końcowym wynikiem meczu (Fot. Eugeniusz Sało)– Przegraliśmy dzisiaj mecz, ale należy przypomnieć, że graliśmy z bardzo trudnym zespołem. Reprezentacja Ukrainy z futsalu należy do czołówki światowej. My jesteśmy na razie na początku naszej drogi budowania nowej reprezentacji. Dla nas jest to bardzo wartościowa gra. Szkoda, że nie udało nam się strzelić przynajmniej jednej bramki, bo mieliśmy kilka wypracowanych sytuacji – podsumował trener Reprezentacji Polski z futsalu Klaudiusz Hirsch.

– Bardzo nas cieszy, że nie straciliśmy żadnej bramki i strzeliliśmy aż trzy. Ale nie możemy nikogo surowo oceniać, bo każda reprezentacja eksperymentuje przed eliminacjami do Mistrzostw Europy – powiedział trener reprezentacji Ukrainy z futsalu Jewhen Rywkin.
Na 11 lutego zaplanowano powtórny mecz towarzyski w innych składach.

–  Mam nadzieję, że szybko się zregenerujemy i pokażemy się z dobrej strony, bo trzeba przyznać że chociaż wynik nie jest dla nas korzystny, ale były długie momenty gdzie rywalizowaliśmy z Ukrainą naprawdę jak równi z równymi. Także to napawa nas optymizmem i motywacją do pracy – dodał trener Klaudiusz Hirsch.

–  Jutro będzie troszkę inny skład drużyny, ale mam nadzieję że chłopaki pokażą dobrą grę, a może nawet lepszą niż dzisiaj – podsumował trener Jewhen Rywkin.

To są ostatnie sprawdziany, bo już w marcu obydwie reprezentacje zagrają w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Polacy w grupie 5. zmierzą się z gospodarzami Serbią, Portugalią i Grecją, natomiast Ukraińcy w grupie 7. zagrają z Turcją (gospodarz), Słowenią oraz Anglią. Mistrzostwa Europy, z udziałem 12 zespołów, zostaną rozegrane na przełomie stycznia i lutego 2014 roku w Belgii.

Eugeniusz Sało
Tekst ukazał się w nr 3 (175) 12-25 lutego 2013

 

Obejrzyj galerię:

Pierwszy mecz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X