Programy kulturalne Forum Ekonomicznego w Krynicy

Programy kulturalne Forum Ekonomicznego w Krynicy

Na forum panuje wspaniała atmosfera. Jest dużo osób z różnych krajów zarówno Europy Zachodniej, jak i Europy Wschodniej. Program jest bardzo obfity i nasycony. W dzień wszyscy uczestniczą w spotkaniach i panelach, które ich najbardziej interesują, a wieczorem mają możliwość posłuchać koncertów jazzowych, zobaczyć teatr uliczny czy pooglądać filmy.

Gala rozdania nagród 22 Forum Ekonomicznego
Rada Programowa Forum Ekonomicznego wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Człowiekiem Roku 2011 został Prezydent RP Bronisław Komorowski, który odwiedził Krynicę, ale nie został na gali. Nagrodę wręczył prezes rady programowej Forum Zygmunt Berdychowski, który jeszcze raz podczas gali 

Jerzy Stuhr podczas prezentacji książki „Tak sobie myślę...” (Fot. Eugeniusz Sało)

zaznaczył, że prezydent otrzymał wyróżnienie za takie cechy jak otwartość, kompromisowość i wszechstronną współpracę.

 

Firmą roku 2011 została Kompania Węglowa S.A., która należy do największych producentów węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Statuetkę odebrała prezes zarządu Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Nagrodę w kategorii Nowa Kultura Nowej Europy otrzymał austriacki pisarz, dziennikarz, tłumacz literatury polskiej Martin Pollack.

Za najlepszą Organizację Pozarządową Europy Środkowo-Wschodniej uznano Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”, a statuetkę odebrał prezes Andrzej Majkowski.

Pomiędzy zapowiedziami goście Gali mieli możliwość wysłuchania uwertur z oper „Carmen” Bizeta, „Cyrulik sewilski” G. Rossiniego, „Faust” C. Gounoda, „Baron cygański” J. Straussa, „Traviata” G. Verdiego, „Straszny dwór” S. Moniuszki w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą dyrygenta Tomasza Tokarczyka. Galę poprowadzili Lucyna Roszyk i Karol Biżyński.

Spotkanie z Jerzy Stuhrem
W ramach forum odbyła się prezentacja książki Jerzego Stuhra „Tak sobie myślę…”. Książka jest napisana w formie dziennika i opowiada o walce z poważną chorobą. Na spotkaniu Jerzy Stuhr opowiadał o historiach z życia, o wierze w to, że można żyć, że trzeba żyć i że życie jest piękne. Każdy chętny miał możliwość kupić książkę i otrzymać autograf od autora. Moderatorem spotkania była Aleksandra Pawlicka.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X