Dziś spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

Ukraiński Katolicki Uniwersytet we Lwowie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” Jackiem Hugo-Baderem, które odbędzie się w poniedziałek, 12 marca о godz. 12:00, przy ul. Chutoriwka, 35а. Moderatorem spotkania będzie Wołodymyr Pawliw.

 

Spotkanie ze znanym polskim reportażystą odbędzie się ramach „Szkoły reportażu” – wspólnego projektu Polskiego Instytutu w Kijowie, Ukraińsko-polskiego Klubu Dziennikarskiego „Bez uprzedzeń” i programu magisterskiego z dziennikarstwa Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu, dzięki finansowemu wsparciu Międzynarodowej Fundacji „Widrodżennia”.

 

 

 

Także w dniu dzisiejszym, we Lwowie, o godz. 18:00, w księgarni „Je” (przy ul. Swobody, 7) odbędzie się prezentacja ukraińskiego wydania książki Jacka Hugo-Badera pt. „Biała Gorączka”. Prócz autora, w spotkaniu weźmie udział ukraiński poeta i krytyk literacki Ostap Slywyński, który przełożył książkę na język ukraiński.

Info:
Jacek Hugo-Bader jest dziennikarzem, reportażystą i podróżnikiem. Posiada wykształcenie pedagogiczne. Zmienił wiele profesji – prowadził wykłady w specjalizowanej szkole, pracował w sklepiku z bakaliami, ładował wagony, ważył prosięta w punkcie odbiorczym, pracował w służbie ślubnych konsultacji, był prezesem kompanii dystrybucyjnej.

Przez cały ten czas był członkiem opozycji antykomunistycznej. W 1990 r. został dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Zajmował się krajami byłego Związku Radzieckiego. Pisał o Azji Centralnej, Chinach, Mongolii i Tybecie, który zwiedził na rowerze. W 2004 r. został uhonorowany nagrodą „Reportażysta Roku” w Polsce.

 

Polski Instytut w Kijowie

www.polinst.kiev.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X