Dożynki w Krysowicach

6 września br. na placu kościelnym przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach odprawiona została msza św. dożynkowa, podczas której dziękowano Panu Bogu za zebrane plony ziemi.

Mszy św. przewodniczyli: ks. biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej oraz ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

– Gromadzimy się tutaj, aby w sposób szczególny podziękować Panu Bogu za zebrane plony. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, pszczelarzom, tym którzy tak ciężko pracują na roli po to aby był chleb – powiedział podczas homilii ks. biskup Grzegorz Kaszak, Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej.

Kosze z chlebem, warzywami i owocami złożyli do ołtarza przedstawiciele wspólnot parafialnych z Krysowic, Czyszek, Strzelczysk, Lipnik, Trzcieńca, Złotkowic, Pnikuta, Szegiń, Sądowej Wiszni, Myślatycz.

Na dożynki do Krysowic przyjechali również goście z zaprzyjaźnionej parafii Łączany z Polski na czele z ks. Bogusławem Szewczykiem i Kołem Gospodyń Wiejskich.

Po mszy św. został poświęcony Dom Sanktuaryjny, który będzie służył jako plebania dla księdza oraz jako miejsce spotkań parafian i gości. „Chcemy zrobić tutaj również muzeum historii Krysowic i Sanktuarium. Tego wszystkiego co się tutaj dzieję, bo historia Krysowic jest bardzo bogata” – dodał ks. Paweł Antolak, proboszcz z Krysowic.

Z uwagi na padający deszcz, część muzyczno-artystyczna odbyła się w dolnej kaplicy kościoła. Wystąpiły zespoły z Krysowic, Strzelczysk, Lipnik, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Łączan.

Eugeniusz Sało

{gallery}gallery/2015/dozynki_krysowice{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X