Dożynki Archidiecezjalne w Krysowicach

Bez hucznych występów, koncertów i zabaw, ale z modlitwą dziękowano Bogu za plony ziemi podczas tegorocznych dożynek archidiecezjalnych w Krysowicach.

14 września br. na placu kościelnym przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyła się msza św., której przewodniczył ks. infułat Józef Pawliczek.

Kosze z chlebem, warzywami i owocami przynieśli do ołtarza wspólnoty parafialne z Krysowic, Czyszek, Strzelczysk, Lipnik, Radenic, Trzcieńca, Mościsk, Sądowej Wiszni, Myślatycz, Złotkowic i Balic, dziękując Matce Bożej Fatimskiej za otrzymane łaski.

Podczas homilii ks. infułat Józef Pawliczek, powtarzając za św. Pawłem, zwrócił się do wiernych słowami „Bądźcie wdzięczni”, nawiązując do wdzięczności Bogu za błogosławieństwo, za to że zebrano obfite plony i że w archidiecezji nie ma głodu.

Po nabożeństwie odmówiono różaniec, prosząc Matkę Bożą Fatimską o pokój na Ukrainie i świecie. Kapłani i wierni przeszli dookoła kościoła w procesji fatimskiej.

Ks. Paweł Antolak, proboszcz z Krysowic dziękował wszystkim za przybycie, za przyniesione dary, które są praca rąk ludzkich, zaprosił wiernych na kolejne czuwanie fatimskie – 11 października 2014 r.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X